Letnja škola javnih politika

Letnja škola javnih politika, održana je u periodu od 9. do 13. maja 2022. godine, u Šapcu.

Letnja škola javnih politika organizovana je u okviru IPA projekta DIALOGUE OF CHANGE, Supporting reforms through cooperation between civil society organizations and public authorities koji predvodi Beogradska otvorena škola, a sa ciljem da se znanja o kreiranju, praćenju sprovođenja i sprovođenju javnih politika prenesu i predstavnicima civilnog sektora u Republici Srbiji. Kurikulum letnje škole je kreiran na osnovu znanja i iskustva sa ERASMUS + PPMA projekta, a predavači su bili profesori sa Univerziteta u Novom Sadu i zaposleni u Republičkom sekretarijatu za javne politike Vlade Republike Srbije.

Učesnici letnje škole, predstavnici velikog broja različitih nevladinih organizacija, istakli su tokom evaluacije da su zadovoljni letnjom školom, da veoma cene nova znanja koju su stekli, kao i to što su imali priliku da čuju različita iskustva iz prakse i da im je potrebno još više obuka u ovoj oblasti.

Ovo okupljanje brojnih lokalnih nevladinih organizacija je iskorišćeno za prezentovanje LLL programa razvijenih na univerzitetima u Srbiji u okviru PPMA Erazmus+ projekta. Prezentaciju je održala Jasna Atanasijević, koordinator PPMA projekta, na sastanku organizovanom 11. maja 2022. godine.